Tudjuk, hogy az első lépést megtenni a legnehezebb – de azt is tudjuk, miért éri meg mégis. Lássuk!
Sokan osztják meg velünk, hogy azért nehéz az első lépés, mert félnek. Félnek attól, hogy mi derül ki a beszélgetés alatt. Vagy félnek attól, hogy ha rálépnek az önismeret útjára, akkor örökre beleragadnak. Félnek attól, hogy ha szembenéznek nehéz dolgokkal az életükben, akkor már sosem lehetnek boldogok.
A kimondás ereje
Mi azt tapasztaljuk, hogy akik rálépnek erre az útra, velük éppen az ellenkezője történik. Általában felszabadító kimondani dolgokat, amiket régen próbálunk elnyomni magunkban, még ha elsőre nem is könnyű. Viszont utána, ha kikerül a szőnyeg alól, már tudunk vele valamit kezdeni – segítséggel természetesen – és így végül egyensúlyba tudunk kerülni.
A tanulás örök, nem a probléma
És bár az önismeret maga lehet végtelen, hiszen egész életünkben szembesülhetünk nehéz helyzetekkel, ahol tanulnunk kell magunkról, hogy jól meg tudjuk őket oldani, de egy-egy probléma megoldása nem végtelen, hanem jól behatárolható folyamat. Néha 1-1 alkalom is elég, hogy jobban értsük, mi is történik bennünk és utána már magunk is meg tudjuk oldani. Sokszor persze szükséges 5-10 alkalom vagy hosszabb folyamat is, de mi mindig arra törekszünk, hogy keretezzünk egy adott témát és előbb-utóbb találjunk benne nyugvópontot.
Boldogulj velünk
Végül azt is tapasztalni szoktuk, hogy pont attól érkezik meg egy nagyobb boldogságérzet az életünkbe, ha a nehéz helyzeteket is megtanuljuk helyre tenni magunkban. Ezáltal sok én-erő születik, ami segít a boldogságban, illetve tudatosabban meg tudjuk élni, amikor probléma-mentesebb, boldog időszakaink vannak.
Egy szép idézettel mondja el ezt a Kowalsky meg a Vega zenekar „Mit mondjak még?” című dalában:
Sok rejtett félelem rozsdás lakat mögött.
Bátran nézz mögé, ismerd meg és mind elköszön!
Gyere és tedd meg az első lépést! Bátorításul mutatunk pár visszajelzést azoktól, akik már kipróbálták:
Várunk szeretettel!
A cikk szerzője Vass Anita, a Mental Spa szakmai vezetője